Szkolenia Fundacji Sendzimira

Głównym obszarem działalności Fundacji Sendzimira jest edukacja i szkolenia z obszaru zrównoważonego rozwoju.

Nasze szkolenia kierujemy do: studentów i środowiska akademickiego; biznesu i organizacji pozarządowych; samorządów i społeczności lokalnych.

Cyklicznie od 16 lat organizujemy Akademię Letnią Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju poprzedzoną intesywnym szkoleniem e-learningowym. Współpracujemy z innymi organizacjami, firmami i uczelniami organizując dla nich szkolenia specjalistyczne i procesy partycypacyjnego podejmowania decyzji.

Szkolenie e-learningowe Ochrona zieleni w zamówieniach publicznych

Zapraszamy do udziału w nowym, bezpłatnym szkoleniu e-learningowym dostępnym na platformie szkoleniowej Fundacji Sendzimira. Kurs Ochrona zieleni w zamówieniach publicznych skierowany jest do osób zaangażowanych w zarządzanie zielenią. Może być realizowany w dowolnym momencie, w trybie indywidualnym. Osoby, które z sukcesem ukończą szkolenie otrzymają certyfikat.

Program szkoleniowy Zarządzanie zielenią miejską

Program składa się ze szkolenia e-learningowego (1.10-10.11.2018) oraz tygodniowego szkolenia stacjonarnego (Tychy, 19–23 listopada 2018 r.). W części e-learningowej wzięło udział prawie 200 uczestników i uczestniczek z całej Polski, przede wszystkich osób związanych z instytucjami samorządowymi i biznesem, ale również organizacjami pozarządowymi i ośrodkami akademickimi. W części stacjonarnej 24 osoby z 16 miast. Szkolenie swoim partonetem objął Pan Andrzej Dziuba Prezydent Miasta a w jego ramach uczestnicy pracowali nad inspirującymi pomysłami do strategii rozwoju zieleni w Tychach.

Warsztaty Piramidy zrównoważonego rozwoju

Fundacja Sendzimira jest przedstawicielem Sustainability Accelerator Group (dawniej AtKisson Group) w Polsce.

Zespół Fundacji został przeszkolony przez twórcę tej metody w zakresie stosowania narzędzi wchodzących w skład Akceleratora zrównoważonego rozwoju (VISIS Accelerator), które wspomagają wprowadzanie zasad zrównoważonego rozwoju w biznesie i społecznościach lokalnych. Więcej o naszych trenerach...