Architektka posiadająca uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej, pedagog, trener, propagatorka projektowania według zasad zrównoważonego budownictwa. Ekspertka w projekcie „Wspólna Przestrzeń” i „Mitygacja zmian klimatu w budynkach zabytkowych”.
Absolwentka Akademii Innowatorów Społecznych, kursu Challenges of Sustainable Development (2002), Climate Reality Training (2018) oraz laureatka I Nagrody dla Młodych Architektów im. M. Baczko i P. Zakrzewskiego (1999). Konsultantka Magazynu Murator w tematyce budownictwa zrównoważonego. Autorka i koordynatorka wielu projektów dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży o charakterze lokalnym i międzynarodowym związanych z tematyką zrównoważonego rozwoju, architekturą i ekologią. Członkini Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego „ZIARNO” oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Architektów PLAYCE. Licencjonowana trenerka metody VISIS, certyfikowana facilitatorka metody Planning for Real. Specjalizuje się w prowadzeniu procesów partycypacyjnych dotyczących planowania przestrzeni publicznych. Propagatorka działań na rzecz ochrony klimatu i adaptacji miast do zmian klimatycznych. Laureatka konkursu Śląska Rzecz 2012, w kategorii Usługa, za Projekt Modernizacji Parku Matejki w Jaworznie z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju i partycypacji pt. Mój jest ten kawałek parku… oraz zwyciężczyni Climathon Poland 2020 projektem pt. HEKSAGON: deszcz między nami.
W latach 2010-2018 członek rady Fundacji Sendzimira. Aktualnie główna ekspertka w projekcie WSPÓLNA PRZESTRZEŃ – partycypacyjne projektowanie przestrzenne w gminach i ekspertka w projekcie Mitygacja zmian klimatu w budynkach zabytkowych