Filmy z serii Przestrzeń przyjazna przyrodzie

Wiklina

pierwszy odcinek filmu edukacyjnego z serii „Przestrzeń przyjazna przyrodzie” poświęcony jest w całości zastosowaniu wikliny do osłonek na donice, form ogrodowych, żywej architektury.

Roślinne wyspy filtracyjne

drugi odcinek z serii przedstawia sposób wykonania i zastosowanie sztucznych wysepek z roślinami hydrofitowymi, których zadaniem jest oczyszczanie wody w małych zbiornikach wodnych.

Ogród deszczowy

Trzeci odcinek z serii pokazuje w jaki sposób założyć ogród deszczowy i jakie są jego zalety dla przyrody.

Łąka kwietna

Czwarty odcinek z serii pokazuje w jaki sposób założyć alternatywną do tradycyjnego trawnika łąkę kwietną, która jest schronieniem dla wielu owadów i innych zwierząt.

Ogród rodzimy

Piąty odcinek z serii poświęcony ogrodom rodzimym, gdzie sadzimy rośliny występujące w naszej strefie klimatycznej.

Naturalna pielęgnacja ogrodu

Szósty odcinek z serii, który pokazuje jak w naturalny sposób można pielęgnować ogród i chronić uprawy przed szkodnikami bez zatruwania środowiska.

Rośliny lecznicze i jadalne

Ostatni odcinek z serii prezentujący rośliny dziko występujące, które mogą być wykorzystywane kulinarnie i leczniczo.

W ramach projektu Moja Puszcza powstała seria filmów instruktażowych wyjaśniających jak w sposób przyjazny przyrodzie zagospodarować przestrzeń wokół domu i jak pielęgnować otaczającą zieleń. Pokazujemy, jak zbudować ogród deszczowy, stworzyć łąkę kwietną czy stworzyć wysepki filtracyjne, które oczyszczą wodę w stawie.

Wyjaśnimy, jakie gatunki roślin najlepiej mieć w swoim ogrodzie i jak dbać o nie bez korzystania ze środków chemicznych. Opowiemy o niezwykłych właściwościach ziół i innych roślin naturalnie występujących wokół nas. Uczymy Was jak wykorzystać wiklinę do wykonania drobnej architektury ogrodowej.

Zapraszamy do oglądania!