Istnieje szereg metod służących zwiększaniu retencji krajobrazowej na terenach zurbanizowanych. W ramach naszych projektów przygotowaliśmy kilka broszur, które wyjaśniają jak wykonać różne typy ogrodów deszczowych (w pojemniku i w gruncie), niecki retencyjne, naturalistyczne stawy, przepuszczalne powierzchnie itp. Ich wykonanie, posługując się zmieszczonymi instrukcjami, nie powinno nastręczyć trudności nawet osobom niewprawionym w budowaniu własnoręcznych konstrukcji budowlanych czy nieznającym się na ogrodnictwie. 
Raport z badania przeprowadzonego metodą tajemniczego klienta w pięciu miastach partnerskich projektu Międzysektorowa współpraca na rzecz zieleni w polskich miastach, w 2018 roku. 
Wzornik architektoniczny opracowany w ramach projektu Moja Puszcza zawiera opis i charakter istniejącej zabudowy oraz poszczególnych elementów architektury, ukazując błędne praktyki i działania powodujące niszczenie charakteru krajobrazu Puszczy Kampinoskiej.

Ogrody deszczowe, niecki retencyjne, zielone ściany, dachy, torowiska, coraz więcej takich elementów zielono-błękitnej infrastruktury pojawia się w naszych miastach. Na poniższej mapie zaznaczyliśmy wszystkie ogrody deszczowe i niecki stworzone w ramach naszych projektów oraz inne przykładowe rozwiązania sprzyjające zatrzymywaniu wody opadowej w krajobrazie miejskim. Zapraszamy do oglądania obiektów na żywo!

W najnowszej publikacji opracowanej w ramach projektu Moja Puszcza prezentujemy rozwiązania przyjazne lokalnej przyrodzie, do zastosowania w ogrodzie lub na terenie posesji. 
Film edukacyjny dot. rozszczelniania miasta, zrealizowany przez Fundację Sendzimira dla ZZW w ramach projektu Warszawa chwyta wodę. 
W ramach projektu Warszawa chwyta wodę przygotowaliśmy broszurę edukacyjną dla zarządców osiedli mieszkaniowych dotyczącą działań sprzyjających zwiększaniu retencji krajobrazowej. Broszura to dobry punkt wyjścia do szukania rzetelnych informacji i wytycznych jak wprowadzić elementy błękitno-zielonej infrastruktury w okolicy budynków. 
Ekspertyza opracowana w 2017 roku w ramach projektu „Międzysektorowa współpraca na rzecz zieleni w polskich miastach”. Stanowi analizę obowiązującego prawa, po nowelizacji ustawy o Ochronie Przyrody z maja 2017 r. 
Raport opracowany w ramach projektu Międzysektorowa współpraca na rzecz zieleni w polskich miastach w 2017 r. Stanowi podsumowanie badania przeprowadzonego w formie wywiadów swobodnych z urzędnikami zajmującymi się zarządzaniem oraz utrzymaniem zieleni miejskiej w 5 miastach partnerskich, tj. Jaworznie, Krakowie, Łodzi, Warszawie oraz we Wrocławiu. 
W ramach projektu Hosting Social Innovation i we współpracy z organizacjami partnerskimi opracowaliśmy zeszyt ćwiczeń dla osób zainteresowanych własnym rozwojem nakierowanym na podążanie za swoimi pasjami i kształtowanie otoczenia zgodnie z własnymi wartościami.

W ramach projektu Hosting Social Innovation wspólnie z partnerami opracowaliśmy krótkie filmy instruktażowe dotyczące wybranych metod wspierających innowacje społeczne. 
Raport opracowany na zlecenie Gminy Środa Śląska podsumowujący rekomendacje i wnioski wypracowane przez mieszkańców do Gminnego Programu Rewitalizacji.