W dniach 26-28 sierpnia 2019 r. zrealizowaliśmy warsztaty projektowe z udziałem ekspertów i interesariuszy. Celem warsztatów było wspólne wypracowanie wytycznych i założeń oraz koncepcji przebudowy terenów zieleni wokół Centrum Nauki Kopernik, możliwie najlepiej realizującej cel projektu. 
Raport z badania przeprowadzonego metodą tajemniczego klienta w pięciu miastach partnerskich projektu Międzysektorowa współpraca na rzecz zieleni w polskich miastach, w 2018 roku. 
Ekspertyza opracowana w 2017 roku w ramach projektu „Międzysektorowa współpraca na rzecz zieleni w polskich miastach”. Stanowi analizę obowiązującego prawa, po nowelizacji ustawy o Ochronie Przyrody z maja 2017 r. 
Raport opracowany w ramach projektu Międzysektorowa współpraca na rzecz zieleni w polskich miastach w 2017 r. Stanowi podsumowanie badania przeprowadzonego w formie wywiadów swobodnych z urzędnikami zajmującymi się zarządzaniem oraz utrzymaniem zieleni miejskiej w 5 miastach partnerskich, tj. Jaworznie, Krakowie, Łodzi, Warszawie oraz we Wrocławiu. 
Raport opracowany na zlecenie Gminy Środa Śląska podsumowujący rekomendacje i wnioski wypracowane przez mieszkańców do Gminnego Programu Rewitalizacji.
Wolontariusze z gimnazjum no 1 i nr 2 w Markach, wraz z historykiem – Panem Zbyszkiem Paciorkiem oraz dendrolożką – dr inż. Marzeną Suchocką, odszukali lokalizację poszczególnych pomników przyrody na terenie Marek. 
Raport z procesu partycypacyjnego, którego celem było wypracowanie społecznej koncepcji zagospodarowania parku. W raporcie zawarte są wszystkie elementy wypracowane w trakcie spotkań z interesariuszami.
Nowe metody oddolnego kreowania przestrzeni publicznej, doświadczenia z wykorzystania partycypacji, przy opracowywaniu projektów zagospodarowania islandzkich miast oraz tamtejszych budżetów partycypacyjnych – to efekty czterodniowego wyjazdu studyjnego do Reykjaviku, na który pojechali najaktywniejsi uczestnicy projektu Mój jest ten kawałek parku. 
Raport z procesu partycypacyjnego, którego celem było wypracowanie społecznej koncepcji zagospodarowania parku. W raporcie zawarte są wszystkie elementy wypracowane w trakcie spotkań z interesariuszami.
W załączonym pliku znajduje się raport z projektu, wyniki badań przeprowadzonych z wykorzystaniem platformy SoftGIS Licz na zieleń w formie map z zaznaczeniami oraz danych do dalszych analiz można znaleźć na stronie projektu uslugiekosystemow.pl (linki znajdują się poniżej). 