Koordynatorka projektów, doświadczenie zdobywała w instytucjach kultury, m.in. w warszawskim Domu Spotkań z Historią oraz w Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność, gdzie realizowała projekty międzynarodowe.
Po kilkunastu latach pracy popularyzującej XX-wieczną historię i kulturę, zaangażowała się w realizację projektów wspierających zrównoważony rozwój miast.
W Fundacji Sendzimira zajmuje się tematyką związaną z termomodernizacją budynków historycznych. W latach 2020-2022 koordynowała projekt Mitygacja zmian klimatu w budynkach zabytkowych. Od 2024 roku jako koordynatorka działań komunikacyjnych jest zaangażowana w projekt FuturHist – Przyszłość budynków historycznych oparta o czystą energię. Wspiera także inne obszary działalności Fundacji. W 2023 roku brała udział w realizacji projektu Miejskie ekosystemy dolin rzecznych. Potencjał usług ekosystemów w obliczu antropogenicznych zmian klimatu.
Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, studiowała także na uniwersytetach w Lund – w ramach programu Sokrates Erasmus oraz w Uppsali – Erasmus Mundus MA Euroculture Programme.
W wolnych chwilach podróżuje po parkach narodowych w Polsce i na świecie. Interesuje się edukacją ekologiczną, ochroną bioróżnorodności i relacjami człowieka z naturą.