Zarządzanie zielenią miejską – bezpłatne szkolenie!

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym, specjalistycznym szkoleniu e-learningowym "Zarządzanie zielenią miejską". Szkolenie rozpoczyna się 1 października i potrwa do 10 listopada 2018 r. Zgłoszenia przyjmujemy do końca września! 

Szkolenie e-learningowe rozpoczyna dwuetapowy kurs szkoleniowy. W jego drugiej części przeprowadzone zostanie tygodniowe szkolenie stacjonarne (Tychy, 19–23 listopada 2018 r.). Ukończenie e-learningu jest niezbędne do zakwalifikowania się do udziału szkoleniu stacjonarnym.

 

Formularz zgłoszeniowy 


Dlaczego warto wziąć udział w programie szkoleniowym Zarządzanie zielenią miejską?
  • kompleksowy program realizowany jest w sposób warsztatowy, z dużym naciskiem na praktycznie umiejętności i szukanie rozwiązań dla wyzwań, z którymi aktualnie borykają się polskie miasta;
  • program szkolenia opiera się na efektach projektu Międzysektorowa współpraca na rzecz zieleni w polskich miastach realizowanego w bliskiej współpracy z zarządami zieleni Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Warszawy, Jaworzna i Tychów;
  • udział gwarantuje kontakt z ekspertami i praktykami bezpośrednio zaangażowanymi w zarządzanie zielenią i wsparcie merytoryczne w miastach, które są liderami w tym obszarze;

Fundacja Sendzimira posiada rozległe doświadczenie w prowadzeniu interaktywnych i angażujących szkoleń e-learningowych, w których wzięło już udział ponad 2000 osób oraz pogłębionych szkoleń stacjonarnych skierowanych do specjalistów. Patrz opinie uczestników Akademii Wyzwania zrównoważonego rozwoju w Polsce.


Komu szczególnie polecamy udział w programie szkoleniowym?
  • Przedstawicielom podmiotów zaangażowanych w proces zarządzania zielenią miejską (zarządów zieleni, inwestycji miejskich, zarządów dróg miejskich itp.);
  • Innym osobom zaangażowanym w procesy zarządzania zielenią miejską (z firm i organizacji pozarządowych).
Jakie zagadnienia będzie obejmował autorski program szkoleniowy?
  • Jak skutecznie adaptować miasta do zmian klimatu poprzez rozwijanie retencji krajobrazowej i zarządzanie usługami ekosystemów?
  • Jak prowadzić inwestycje z poszanowaniem przyrody miejskiej?
  • Jakie procedury, standardy i dobre praktyki stosują miasta w procesie zarządzania zielenią i tworzenia błękitno-zielonej infrastruktury?
  • Jakie mogą być alternatywne formy finansowania zieleni i zaangażowania interesariuszy w jej rozwój? 

***

W warsztatach Fundacji Sendzimira dot. różnych aspektów zarządzania zielenią miejską w ostatnim roku wzięło udział ponad 100 przedstawicieli zarządów zieleni miejskiej, z wiodących w tym zakresie polskich miast. 


 

„Przeprowadzone warsztaty to ogromna dawka doświadczenia i wiedzy, dobre nowe kontakty i nowe światło na realizowane zadania.” 

 Łukasz Pawlik, Zastępca Dyrektora ZZM Kraków

„Dzięki warsztatom, po raz kolejny utwierdziłam się w przekonaniu, że wiele problemów można rozwiązać poprzez wymianę doświadczeń. To kopalnia wiedzy i inspiracji.”

Katarzyna Przyjemska-Grzesik, ZZM Kraków

Zapraszamy do zapisywania się na szkolenie tutaj

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu  „Międzysektorowa współpraca na rzecz zieleni w polskich miastach” dofinansowanego ze środków POIiŚ na lata 2014-2020.