Wzornik architektoniczny Puszczy Kampinoskiej

W trosce o zachowanie stylu i swoistego uroku obszarów Puszczy Kampinoskiej i jej okolic w ramach projektu Moja Puszcza opracowaliśmy Wzornik architektoniczny Puszczy Kampinoskiej. Publikację można pobrać bezpłatnie w formacie pdf oraz w wersji na czytniki elektroniczne (epub, mobi).Połączenie tradycji, wiedzy o krajobrazie i klimacie oraz stosowanie współczesnych rozwiązań zrównoważonych w budownictwie pozwala na wznoszenie budynków przyjaznych przyrodzie i użytkownikom.

We wzorniku pokazano tradycyjne formy zabudowy mieszkaniowej regionu, wraz z detalami, a także współczesne dobre przykłady budownictwa jednorodzinnego i wybranych elementów zagospodarowania działek. Zilustrowano jednocześnie błędy, których warto unikać, chcąc wpisać się w krajobraz tego przepięknego przyrodniczo obszaru Polski, jakim jest Kampinoski Park Narodowy i jego otulina.

Publikację kierujemy do władz lokalnych i urzędników odpowiedzialnych za procesy planowania przestrzennego oraz do mieszkańców planujących budowę. Mamy nadzieję, że posłuży ona jako praktyczny przewodnik w zakresie stosowania rozwiązań korzystnych dla przyrody i estetyki krajobrazu.

Zachęcamy do pobrania publikacji Wzornik architektoniczny Puszczy Kampinoskiej dostępnej w formacie pdf oraz w wersji na czytniki elektroniczne (epub i mobi).

POBIERZ PUBLIKACJĘ