Gra Miejska "Warszawa chwyta wodę!"

22 października zapraszamy do udziału w grze miejskiej "Warszawa chwyta wodę!" realizowanej w ramach współtworzonego z Zarządem Zieleni M.st. Warszawy projektu! Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować swoją drużynę na stronie i... przyjść w niedzielę na Osiedle Jazdów!

Już niebawem odbędzie się kolejne wydarzenie, którego celem będzie poznawanie wodnej strony Warszawy. Gra miejska to forma atrakcyjna nie tylko w formie ale i treści. Dzięki aktywnemu uczestnictwu, gracze przyswajają wiedzę, analizują procesy zachodzące w otaczającym ich środowisku, a także szukają efektywnych rozwiązań. W przypadku tej gry, zadaniem uczestników będzie generowanie pomysłów na redukcję problemów, procesów czy zjawisk z którymi stykają się w życiu codziennym. Ideą działań prowadzonych w ramach projektu, jest edukacja mieszkańców miasta, w zakresie tematyki wody opadowej w mieście, jej wykorzystywania czy retencji. Poprzez wplatanie pewnych istrukcji tworzenia środowiska przyjaznego wodzie, będziemy oczekiwać na innowacyjne koncepcje zmian w przestrzeni, które można zastosować na osiedlu, placu zabaw czy ulicy, a które stworzą uczestnicy. "Warszawa chwyta wodę!" to nie tylko zabawa - to również edukacja w praktyce.

Start wydarzenie odbędzie się na Osiedlu Jazdów o godzinie 11:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, lecz należy zarejestrować swoją drużynę za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Zachęcamy również do śledzenia wydarzenia na Facebooku.
Gromadźcie wiedzę i siły na poznawanie wodnej strony Warszawy, bo wspólnymi siłami, możemy zmieniać miasta na lepsze!

Na wydarzenie zapraszają: Fundacja Sendzimira, Zarząd Zieleni M.st. Warszawy oraz Cudotwórnia!