Warsztaty budowania ogrodów deszczowy na warszawskiej Pradze-Południe

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, za wzięcie udziału w wydarzeniach, zorganizowanych w ramach działań przeprowadzonych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy i Fundację Sendzimira! W dniach 27 i 28 listopada, odbyły się dwa warsztaty dot. zakładania ogrodów deszczowych.

Tym razem stworzyliśmy 6 ogrodów deszczowych w donicach. Kompleks ogrodów wraz ze strefą wypoczynkową powstał przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w dzielnicy Praga-Południe.

We wtorek 27 listopada ogrody deszczowe zakładali mieszkańcy, przedstawiciele organizacji związanych z tematyką ochrony środowiska, zrównowazonego rozwoju czy ogrodnictwa, natomiast drugiego dnia - w środę 28 listopada, warsztat dedykowany był przedstawicielom jednostek takich jak Domy Kultury czy Dzielnicowe Ośrodki Sportu i Rekreacji z terenu całej Warszawy. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji inż. arch. Elżbiety Urbaniak - współpracowniczki Fundacji i autorki wielu naszych realizacji ogrodów deszczowych na terenie Polski. Pojawiło się wiele pytań i wniosków, a także ciekawych problemów z rodzimego podwórka. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkich zainteresowanych tematyką ogrodów deszczowych zachęcamy do zapoznania się z naszymi materiałami edukacyjnymi - broszuramifilmami ale także publikacjami, a w razie wszelkich pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Fundacją Sendzimira.